Logo Destek-Logo Raporlama-Logo Satış-Logo Egitim-Apple Destek-Server Destek-Logo Tiger Plus-Logo Go Plus-Logo Tiger Enterprise

İçeriğe git

Ana Menü

Juniper Serisi

Ürünler > Firewall Ürünleri

           


             
Merkezi Kaliforniya´da bulunan Juniper Networks,46 ülke,115 lokal ve bölgesel ofis ve 5800´den fazla çalışanı ile hizmet vermektedir.
Faaliyet gösterdiği her segmentte dünyada ve Türkiye´de ilk üçte bulunan, ürettiği alternatif teknolojiler ile de network ve güvenlik pazarını genişleten Juniper Networks, sektörde ikinci en büyük güvenlik ürünleri üreticisi ve SSL VPN'de market lideri olarak varlığını sürdürmektedir. Ayrıca High -End Enterprise Routing ve Servis Sağlayıcılar´da da en büyük ikinci pazar payına sahip firma olduğu Synergy Araştırma Grubu (Synergy Research Group) tarafından açıklanmıştır. Juniper Networks, sektördeki vizyoner kimliği ile şirketlere yenilikçi ve yüksek performanslı bir network yapısı sunarak, tek bir IP network üzerinden güvenli ve garantili iletişim sağlar. Güvenliği her segmentte bir bütün olarak algılayan ve ürettiği tüm teknolojilerde yüksek performansı bir standart olarak kabul eden Juniper Networks, pazarın farklı ölçekteki taleplerine ölçeklenebilir modüler yapılı çözümleri ile cevap verebilmektedir. Tüm bunların yanında Juniper, iş ortakları için en olası finansal fırsatları yaratmaya odaklanmış ve en iyi IP Networking, güvenlik ve uygulama hızlandırma iş ortağı olmaya kendini adamış bir firmadır.
Dünya üzerinde en büyük ilk 65 servis sağlayıcı, Fortune 100´deki 96 firma ile geniş çaptaki devlet kurum ve kuruluşları yüksek performanslı network´e ihtiyaç duymakta ve bu konuda Juniper Networks çözümlerine güvenmektedir.


     

     


           

           NETWORK

        EX Ethernet Switch
        
        
Juniper´ın switch ailesi EX, yüksek kapasitelerde çalışabilmesi, sektöre kazandırdığı yenilikler ve rakiplerine oranla sağladığı fiyat avantajıyla Gigabit switching konusunda tek isim olma yolunda ilerliyor. Modele göre gigabit ethernet ya da fiber portları, power over ethernet, virtual chassis, graceful BGP/OSPF restart gibi özelliklerinin yanında, port başına 8 adet QoS tanımı, trafik limitleme, Layer 2/3 üzerinde zengin güvenlik ve routing seçenekleri, yüksek throughput değerleri, JUNOS işletim sistemi ve daha birçok standardı ile sizlere sorunsuz bir network garantisi veriyor.

  • EX3200

  • EX4200

  • EX8200

     


  

        M7i - M10i - M20 - M40 - M160 - M320

       Telekom Operatörleri düzeyinde hizmet vermeye başlayan Juniper ürün ailesinin ilk üyeleri M-Serisi routerlardır. İlk olarak internet servis sağlayıcı veya taşıyıcı firmaların ana cihazları olma yönünde piyasa girilse de, bunu başardıktan sonra son zamanda son kullanıcı seviyesinde hizmet verecek cihazlar üretilmeye başlanmıştır.
Ürünler performans olarak rakipleri ile kıyaslandığında tartışılmaz bir üstünlük sağlamaktadırlar. Bunun nedeni her bir işlemin kendine ait olan kaynağı kullanıp ana CPU'ya yüklenilmemesidir. Örneğin rakip cihazlarda access-list ve NAT işlemi aynı anda yapıldığında performansta belirgin bir düşüş hissedilmektedir. Fakat Juniper routerlarda bu söz konusu olmamaktadır.
http://www.juniper.net/products/mseries/100042.pdf
Temel olarak büyük networklerde M-serisi, son kullanıcı tarafında ise J-serisi tercih edilmektedir.


    

          J-Serisi

       İlk olarak internet servis sağlayıcı veya taşıyıcı firmaların ana cihazları olma yönünde piyasaya girilse de, bunu başardıktan sonra son zamanda son kullanıcı seviyesinde hizmet verecek cihazlar üretilmeye başlanmıştır. Piyasaya yeni sürülen J-2320, J-2350, J-4350, J-6350 serisi ürünlerde güvenlik ve ses gibi tümleşik hizmetler verilmektedir. Kiralık hat ADSL,G.SHDSL ve E3 hatları bu cihazlarda sonlandırılabilmektedir. VOIP desteği bu cihazlara ek olarak takılan Avaya kartları ile sunulmaktadır. Tüm J serisi, M serisi ve T serisi ürün ailesinde JUNOS işletim sistemi kullanılmaktadır. OSPF, RIPv1/v2, IS-IS ve BGP gibi routing protokolleri yanı sıra MPLS, Q0S, IPv6 desteklemektedir. Rakiplerinin tersine beklenilebilen aralıklarda tüm sürümleri için yeni JUNOS sürümleri çıkarılmaktadır. Bu routerlarda kullanılan kartlar SSG ürün ailesinde de kullanılabilmeltedir.
http://www.juniper.net/products/jseries/dsheet/100206.pdf

        
GÜVENLİK
        IDP/IPS

          IPS (Intrusion Prevention System) : Saldırı (izinsiz giriş) Tespit Engelleme Sistemi olarak da adlandırılan ağ ve/veya sistem aktivitelerini izleyip, istenmeyen ve kötü niyetli davranışları gerçek zamanlı olarak bloklayabilen ve engelleyebilen bilgisayar güvenlik cihazlarıdır.
          IDP : Juniper Networks´ün IPS sistemine verdiği isimdir. Worm, trojan, spyware, keylogger ve diğer malware´lere karşı, hızlı kurulum ve yedeklilik özellikleri ile kesintisiz koruma sağlar. İstek bazlı ağ ve uygulama katmanındaki görüntüleme özellikleri ile yöneticilere atak nedenlerini bulmada yardımcı olur.
           Juniper Networks IDP cihazları, bilinen ve gelişen tehditlere karşı uygulama ve ağ katmanın her ikisinde de kapsamlı ve kullanımı kolay bir koruma sağlar. Endüstrinin kabul ettiği Stateful tespit ve engelleme teknikleri ile worm, trojan, spyware, keylogger ve diğer malware´lere karşı aynı gün içinde koruma sağlayabilir. Koruma özelliklerine ek olarak izleme ve görüntüleme özellikleri sayesinde sisteme yönetimin bilgisi dışında yeni eklenmiş sunucu ve uygulamalar hakkında bilgi verir. Kritik system uygulamaları için önceliklendirme yapabilmenize olanak tanır. Juniper IDP ürünleri, diğer FW/VPN ürünleri ve ISG tümleşik FW/VPN/IDP ürünlerinin raporlama ve yönetim yazılımı NSM (Netscreen Security Manager) donanımı çözümü ile yönetilir. NSM tüm sistem davranışı üzerinde detaylı kontrol, ayrıntılı kayıt incelemesi ve değiştirilebilir raporlama özellikleri sunar. Yeni IDP platformlarında bakır portlar pasif bypass özelliğe sahiptir, IDP 200 ve üzeri modeller yük paylaşımı, cluster çalışma ve 3. parti yedeklilik desteklemektedir.
Juniper Networks IDP 50 / 75/ 200 /250 / 600 / 800/ 1100/ 8200


İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön