Logo Destek-Logo Raporlama-Logo Satış-Logo Egitim-Apple Destek-Server Destek-Logo Tiger Plus-Logo Go Plus-Logo Tiger Enterprise

İçeriğe git

Ana Menü

MACBOOK Serisi

Ürünler > Apple Ürünleri

       MacBook Pro  yenilendi!
           Apple beklendiği MacBook Pro yeniledi. Tüm beklentileri karşılayamasa da, MacBook Pro ailesinde önemli yenilikler söz konusu. Intel’in yeni işlemcileri, AMD’nin yeni grafik işlemcileri, Thunderbolt adı altında süper hızlı bir port ve HD kalitesinde FaceTime kamerası bu yeni ailenin en önemli 4 değişikliği olarak sıralanabilir.         Yeni MacBook Pro beklentileri önceki yazımızda paylaşmıştık. Buradakilerin bazıları gerçekleşmesine rağmen, tasarım değişikliği ve SSD gibi konularda MacBook Pro’larda bir değişiklik söz konusu değil.

       Bu yeniliğin genel anlamda MacBook Pro ailesini “çok daha güçlü” bir seviyeye taşıdığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla büyük değişiklikler getiren bir yenilikten ziyade, seriyi iyileştiren bir yenilikten söz ediyoruz. Tüm seride yenilenen işlemci, grafik işlemcisi, Thunderbolt portu ve yüksek kaliteli FaceTime kamerası sayesinde yenilenen MacBook Pro’ların, eskisine göre çok daha ileriye taşındığı bir gerçek.
Yeni Intel İşlemcileri
Intel’in Sandy Bridge kod adlı yeni nesil işlemcileri de MacBook Pro ailesinde kendilerine yer edinmiş durumda.
13 inç modellerde çift çekirdekli Core i5 ve Core i7
15 ve 17 inç modellerde dört çekirdekli Core i7
işlemcileri görebiliyoruz. Bu işlemciler sayesinde Apple önceki nesil MacBook Pro’lardan 2 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor.
AMD Grafik İşlemcileri
Thunderbolt
FaceTime HD
High Speed Performans


İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön