Logo Destek-Logo Raporlama-Logo Satış-Logo Egitim-Apple Destek-Server Destek-Logo Tiger Plus-Logo Go Plus-Logo Tiger Enterprise

İçeriğe git

Ana Menü

Personal Takip Sistemleri

Hizmetler
 
                   

 

        PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMİ NEDİR?

        Firmalar iş yaşamlarında çözüm konusunun ve personel ( Çalışanlarının - Elamanlarının ) sayılarınının artması sonucu personelin işe giriş ve çıkışlarının takibi zorlaşırken bu takibin yapılması da bir o kadar zorunlu ve verimliliği artırıcı bir çözümdür.
        Logo Kobi olarak deneyimli yazılım kadromuzla firmalara hazır Personel Takip yazılım paketleri sunarken isteğe bağlı olarak özel geliştirilmiş yazılım çözümleri sunmaktadır.Bu yazılımlar ve bunlara bağlı Cihazlar sayesinde personelin takibi yapılırken aynı zamanda personelin mesai hesaplaması iş ve performans değerleri yapılırken kullanmakta olduğunuz Muhasebe ve diger firma yazılımlarıyla entegre hale getirilerek firmanızın sistemiyle birebir uyumlu hale getirilir.
        Personel Takibi İçin Kullanılan Sistemler

        Personel Devam Kontrol Sistemlerinin temeli kart basma saatleriyle başlamıştır. Bu sistemin zaman alıcı ve kart basmada sorun çıkaran mekanik sistemlerden dolayı kart okuyucu sistemlere geçilmiştir.Magnetik işlemciler bulunan kartlar ve bunları okuyan PDKS cihazları sayesinde zamandan tasarruf sağlanmıştır. Bunu takip eden süreçte ise parmak izli personel takip sistemleri kullanılmaya başlamıştır.
       Parmak izli cihazların kullanılmaya başlanmasıyla Personel Takibinde Güvenirlilik oranı %100'ü bulmuştur. Çünkü hiçbir insanın parmak izi bir başka insanın parmak iziyle aynı değişdir.


             
                                

           Peki Bunlar nelerdir? Nasıl Çalışırlar ?

           Personel Devam Kontrol Sistemi PDKS, şirket çalışanlarının, giriş-çıkış zamanının kayıt altına alınmasını ve bu kayıtlardan, Personel Maaş Hesabı dahil, ihtiyaç duyulan tüm raporların alınmasını sağlayan bir sistemdir.


          PDKS sitemimiz hakkında detaylı tanıtımın yanı sıra, PDKS sistemimiz ile birlikte kullanılabilen cihazlarımız ve PDKS sistemimize entegre çalışan diğer sistemlerimiz hakkında bilgiler aşağıda yeralmaktadır..

         Parmak izi:

        Parmağın son boğumu ile ucu arasındaki kıvrımlardır.Şahıs tespitinde en yaygın olarak kullanılan metoddur.Parmak izinin her kıvrımında ter gözenekleri vardır.
Ve her bir gözenek iç deriye doğru uzanır,parmak izinde herhangi bir hasar oluşsa bile bu kıvrımlar deri içerisinden aynı şekilde çıkmaya devam eder.Dolayısıyla parmak izi değişime uğramaz. Parmak iziyle kişi tespitinin ilk uygulamaları 18.yüzyıla kadar dayanmaktadır.
Günümüzde Parmak izi kişi tespitinin yanında güvenlik kontrol amaçlı olarak anahtar vazifesi görmektedir bu sayede insanlar parmak izlerinden istifade ederek bazı alanlara kısıtlama koyabilir veya bazı elektronik cihazların kontrolünü parmak izleri ile sağlayabilirler.
Bu sistemlere genel olarak parmak izi sistemleri denir.
                                             
        Sistem Nasıl İşlemektedir?

        Biometrik(Canlı Ölçüm) Teknolojilerinin en yaygın olanı parmakizi tanıma sistemi personel kontrolü için ideal bir sistemdir.Yukarıda anlatıldığı gibi her insanda farklı ve kendine has koda sahip parmakizleri sayesinde, kimin kim olduğunu tespit etmeniz çok kolay. İşe giriş çıkışlarda başkasının yerine kart basımını ortadan kaldıran bu sistem çoğu sektör için başarılı bir çözümdür ve personel devam kontrol sistemlerinde tercih edilen bir uygulamadır...

        Biraz da Uygulamalarımız;

       Parmakizi okuyucular kullanılacak ortama ve personelle göre özenle seçilmelidir. Her parmakizi okuyucusu her yerde kullanılmamalıdır.
10 Kullanıcılı küçük işletmelerden 10.000 kişinin çalıştığı dev fabrikalara kadar başarı ile uygulanan parmakizli pdks sistemi, uygun maliyeti ve kolay kurulumu ile en başarılı pdks çözümü seçilebilir.

       İŞİN YAZILIMSAL BOYUTLARI

       Yazılımlar işletmenizin büyüklüğüne göre seçilmelidirler. Küçük işletmelere özel KOMPAKT , orta ölçekli işletmeler özel STANDART ve büyük işletmeler için PRO versiyon.
       Yazılımlar tamamen Microsoft dilleri ile geliştirilmişlerdir. Veritabanı olarak Microsoft SQL database tercih edilmiştir.

     KENDİ OTOMASYON SİSTEMLERİMİZE ENTEGRASYONU VARMIDIR?

     Çözüm ortağı olduğumuz Logo Ürünleri tamamen yazılımlarımız ile entegre halde çalışabilmektedir.
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön